O projektu

Vítáme vás ve světě českého výtvarného umění, který jsme se vám rozhodli blíže představit formou  grafických listů – litografií od předních českých autorů.

Projekt vznikl v roce 2019 a od té doby si originální grafické listy pořídilo více jak 800 zákazníků.

Tito naši zákazníci s námi buď rozšiřují své již existující sbírky, pořizují si grafiky pro radost z krásných děl a nebo, což je u našich zákazníků nejčastější důvod, vstupují poprvé díky litografiím do sběratelského světa umění.

Za projektem SOUCASNAGRAFIKA.CZ stojí manželé Ivana a Michal Bařinovi,  sběratelé moderního českého umění, kteří se v oblasti české výtvarné scény  pohybují již více než 15 let.

SOUCASNAGRAFIKA.CZ se rozhodla věnovat výhradně originální výtvarné technice – litografii.

Umělci stráví v litografické dílně na každé grafice desítky hodin práce.

Litografie se tisknou ve velmi omezených sériích / většinou od 30 do 100 ks/ . Po vytištění poslední barvy je malba z litografického kamene nenávratně odstraněna a ten je tak připraven pro tvorbu dalšího umělce.

Každá takto vytištěná a autorem podepsaná litografie je originálem, který nelze již nikdy dotisknout a sběratelská hodnota těchto děl každý rok roste. Tato originalita spolu s nemalým tvůrčím úsilím autorů i  časem stráveným v litografické dílně, činí z litografií jednu z nejzajímavějších a nejhodnotnějších metod tvorby grafických listů.

Významně se tak liší od digitálního tisku, který se může tisknout ve stovkách kusů a hlavně, je kdykoliv dotisknutelný.  Jedná se o způsob, jak získat digitální kopii originálního díla.

Výběr našich autorů je realizován na základě širokého spektra hodnotících kritérií.

Pro realizaci nových projektů vybíráme  umělce, kteří významným způsobem ovlivňují současnou českou výtvarnou scénu::

  • • absolvovali kvalitní akademické vzdělání
  • • pravidelně vystavují v ČR i zahraničí
  • • jsou hojně zastoupeni v českých i zahraničních soukromých a institucionálních sbírkách.

V naší nabídce ale naleznete i skutečné klenoty české grafické scéna od již nežijících autorů jako je Adolf Born, Ivan Ouhel, Jitka Válová , Jiří Šalamoun a další …

Doufáme, že v dnešní zrychlené době díky našemu projekt naleznete chvíli, kdy se přenesete do světa výtvarného umění a budete mít čas vnímat krásu děl, která vznikala a vznikají pod rukama významných výtvarníků

Ivana & Michal Bařinovi